SMS ile Plaka Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

+2 oy
4 Ocak 2016 Yardım Masası kategorisinde Temel BAKIR sordu

Gelir İdaresi Başkanlığı Kısa Mesaj Bilgilendirme Servisi (GİB - KMBS); Başkanlığımız tarafından açıklanan bilgilerin kullanıcılara otomatik bildirimle iletilmesi ve/veya sistem kullanıcılarının sorgulama yaparak cevap alması şeklinde hizmet vermektedir.

Bu servisin amacı, Başkanlığımız tarafından üretilen bilgilerin kamuoyuna daha hızlı ulaştırılması, veri dağıtım çeşitliliğinin arttırılması, insan gücü ve kaynak kullanımında tasarruf sağlanmasıdır. Bu sayede mükelleflerimizle Başkanlığımız arasında daha etkin bir bilgi alışveriş köprüsü kurulması ve vergiye gönüllü uyum sürecine katkı sağlanması planlanmaktadır.

mtv plaka borç sorgulama

GIB KMBS Servisinden Avea , Turkcell ve Vodafone aboneleri faydalanabilir.

  • Anlık borç sorgulaması sonucunda, kesinleşmiş ve vergi dairesine intikal etmiş olan vergi ve diğer kamu alacaklarına ilişkin bilgi verilmektedir.
  • Sistem sorgulaması, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile belediyelerin tahsil ettiği vergileri kapsamamaktadır.

Not : Tüm servis hizmetlerinde mesaj gönderme işlemi ilgili operatörün kısa mesaj tarifesinden ücretlendirilecektir. Geri dönüş cevapları ise ücretsizdir.

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

39 soru

18 cevap

1 yorum

19 üye

Hoş geldiniz, Motorlu Taşıtlar Vergisi sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...